Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

جلوگیری از هک تلگرام و بالا بردن امنیت تلگرام

۱۷ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر


ثبت نام لاتاری

telegram hack Enhance security1 جلوگیری از هک تلگرام و بالا بردن امنیت تلگرام

جلوگیری از هک تلگرام با چند اقدام ساده قابل انجام است. با روش هایی که در ادامه این مقاله آسمونی ذکر می شود این امکان  را خواهید داشت و قادر خواهید بود تا امنیت اکانت تلگرام خود را حفظ کنید. پس از شما عزیزان دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید

امنیت تلگرام به عوامل متعددی وابسته است که در این مقاله به موارد مربوط به خود تلگرام بحث می شود. تلگرام Telegram نرم افزاری مبتنی بر شبکه های اجتماعی است که به دلیل امنیت و امکانات بالای خود، توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است. به عنوان مثال در ماه فوریه ۲۰۱۵ برنامه واتس آپ به مدت چهار ساعت خارج از دسترس بوده و در همان زمان برنامه telegram بیش از ۵ میلیون ثبت نام جدید داشته است.

اپلیکیشن تلگرام چت را به دو روش متفاوت ارائه کرده است.
روش استاندارد : که با کلیک روی هر کاربر صفحه چت را باز کرده و می توانید پیام خود را ارسال کنید.

روش secret chat : امتیازی که استفاده از این روش چت دارد این است که امکان چت کردن به صورت Multi-Platform را محیا کرده است که برای داشتن یک گفتگوی کد شده یا رمزگذاری شده باید از گزینه secret chat استفاده کنید. امنیت تلگرام در پیامهای کد شده یا رمزگذاری شده یه صورت نامتقارن با سیستم های کد کننده ASA 256bit و RSA 2048bit تضمین شده است و بهترین قسمت موضوع این است که کاربر برای استفاده از این ابزار امنیتی نیاز به اقدام خاصی ندارد. مدیران تلگرام به قدری از امنیت خود مطمئن هستند که جایزه هایی برای کسانی که بتوانند این برنامه را هک کنند در نظر گرفته اند. نکته دیگری که قابل توجه می باشد سرعت بالای آن است که علی رغم این که پیام ها به صورت کد شده یا رمزگذاری شده هستند ولی سرعت بالایی دارند و این به دلیل استفاده از پروتکل MTProto می باشد و دلیل دیگر آن استفاده از سرورهای مختلف در سراسر جهان بصورت هاست ابری می باشد آنرا پایدار می سازد.

افزایش امنیت تلگرام و جلوگیری از روشهای هک سریع تلگرام

افزایش امنیت تلگرام با روش های متعددی قابل انجام است. ممکن است بپرسید امنیت تلگرام چقدر است یا چگونه از هک شدن تلگرام جلوگیری کنیم

ما در این مقاله جلوگیری از هک تلگرام با افزایش امنیت اکانت تلگرام را به شما خواهیم آموخت. پیشنهاد می کنیم برای تامین پیشنیازهای امنیت مقاله جلوگیری از هک وای فای را نیز مطالعه کنید.

روش اول : رمز گذاری روی برنامه تلگرام

 1. وارد برنامه تلگرام شوید.
 2. به قسمت تنظیمات (settings ) وارد شوید.
 3. گزینه privacy and security را انتخاب کنید.
 4. گزینه passcode lock را انتخاب کنید.
 5. در این مرحله رمز مورد نظر خود را وارد کنید.
 6. عملیات رمزگذاری در این مرحله به پایان رسیده است و در قسمت بالا آیکون قفل باز ظاهر شده است.
 7. telegram hack Enhance security3 جلوگیری از هک تلگرام و بالا بردن امنیت تلگرام

اما این امکان وجود دارد که هنگام خروج فراموش کنید روی قفل کلیک کنید که اگر بخواهید به صورت اتوماتیک این کار انجام شود در قسمتpassword lock  گزینهAuto lock  را انتخاب و مقدار آن را به زمان دلخواه خود تغییر دهید تا در زمان تنظیم شده به طور اتوماتیک تلگرام قفل شود.
تا اینجا برای امنیت تلگرام خود تنها یک قدم برداشته اید.

سایت آسمونی

روش دوم : تایید دو مرحله ای یا two–step verification

 1. وارد برنامه تلگرام شوید.
 2. به قسمت تنظیمات (settings ) وارد شوید.
 3. وارد قسمت privacy and security شوید.
 4. گزینه two–step verification را انتخاب نمایید.
 5. روی گزینه set additional password کلیک کنید.
 6. در این قسمت Email و Password را با دقت وارد کنید چرا که این پسورد در آینده برای شما نیاز خواهد بود.
  پس از وارد کردن پسورد و ایمیل با پیغام زیر روبه رو می شوید که می بایست ایمیل خودتان را چک کنید.
 7. ایمیل ارسالی دارای یک لینک می باشد که کلیک بر روی آن به منزله تایید است و شما باید این کار را انجام دهید تا عملیات انجام شده با موفقیت ثبت شود. پس از کلیک روی لینک تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

حال اگر کسی قصد ورود به تلگرام با شماره شما را داشته باشد اگر کد ارسال شده توسط تلگرام را داشته باشد نیاز به پسوردی که در این مرحله تعین کرده اید دارد تا بتواند وارد اکانت شما شود.

روش سوم : کنترل و مشاهده دستگاه های وارد شده – active sessions

در ابتدا توضیح مختصری درباره این روش می دهیم تا بیان مطلب بهتر صورت گیرد. اگر فردی با شماره شما وارد تلگرام شود و در صورتی که کد ارسالی تلگرام را هم به نوعی به دست بیاورد پیغامی از جانب تلگرام برای شما ارسال می شود که سیستمی با این مشخصات وارد اکانت شما شده است که برای جلوگیری و قطع ارتباط آن می توانید از روش زیر استفاده کنید.

 1. وارد برنامه تلگرام شوید.
 2. به قسمت تنظیمات (settings ) وارد شوید.
 3. وارد قسمت privacy and security شوید.
 4. به قسمت active sessions وارد شوید.
  در تصویر زیر مشاهده می کنید که دستگاه دیگری نیز از این اکانت استفاده می کند که این موضوع در صورتی که توسط شما انجام نشده باشد امنیت تلگرام شما را به خطر می اندازد چون تمام اطلاعات ارسالی و دریافتی دیگر ما از طریق شخص دیگری در حال رصد شدن می باشد که امکان سواستفاده از آن میسر می شود.
 5. اگر بخواهید کاربری که از اکانت شما استفاده می کند را از اکانت خارج کنید دستکاه مورد نظر را انتخاب و گزینه ok را بزنید.
 6. اگر بخواهید همه کاربران اضافی را از اکانت خارج کنید گزینه Terminate All Other Sessions را انتخاب و ok کنید.
  اپلیکیشن تلگرام زمانی که کاربر دیگری قصد استفاده از اکانت شما را دارد به شما از طریق پیام اطلاع می دهد که در آن IP شخصی که وارد شده است مشخص می شود.

telegram hack Enhance security2 جلوگیری از هک تلگرام و بالا بردن امنیت تلگرامروش چهارم : عدم نمایش آنلاین بودن در تلگرام – Last Seen

در برخی مواقع نیاز هست که کسی از آنلاین بودن شما با خبر نشود برای این که زمان آنلاین شدن قابل رویت دیگران نباشد طبق روش زیر عمل کنید.
۱- وارد برنامه تلگرام شوید.
۲- به قسمت تنظیمات (settings ) وارد شوید.
۳- وارد قسمت privacy and security شوید.
۴- گزینه Last Seen را انتخاب کنید.
۵- در قسمت اول ۳ گزینه وجود دارد که Everybody اشتراک عمومی بوده و همه می توانند آنلاین بودن شما را رویت کنند.
۶- گزینه دوم My Contacts نفراتی که شماره آنها در دفترچه تلفن شما ذخیره شده است می توانند مشاهده کنند.
۷- گزینه سوم Nobody بوده و هیچ کس نمی تواند زمان آنلاین بودن شما را مشاهده کند.
در برخی منابع این روش برای مخفی کردن عکس پروفایل نیز گفته شده که این روش هیچ ربطی به تصویر پروفایل ندارد.

به طور کلی امنیت در تلفن همراه به چند نکته بستگی دارد که با رعایت آنها می توان زمینه سو استفاده از حریم خصوصی را کاهش داد. نکات جلوگیری از هک تلگرام

 • تهیه اپلیکیشن یا نرم افزارهای کاربردی از منبع اصلی یا معتبر که شرکت طراح نرم افزار آن را تایید کرده است.گاهی اپلیکیشن های دیگر در تلفن همراه نقش بدافزار را برای کاربران ایفا می کنند که برای جلوگیری از این امر تهیه اپلیکیشن از منبع اصلی پیشنهاد می شود
 • استفاده از اینترنت و شبکه امن  از هر شبکه مخصوصا شبکه های رایگان و آزاد در اماکن عمومی برای اتصال به اینترنت استفاده نشود. امنیت شبکه های آزاد بسیار کم می باشد.
 • از اپلیکیشن های مشابه استفاده نکنید. برای برنامه تلگرام اپلیکیشن های مشابهی وجود دارد که گاهی امکانات این اپلیکیشن ها از خود برنامه تلگرام بیشتر می باشد ولی چون شرکت طراح آن را تایید نکرده است شاید امنیت تلگرام را به خطر بیندازد
 • از قرار دادن تلفن همراه ، تبلت یا رایانه شخصی خود به دیگران خوداری کنید.
 • لینک هایی که با پسوند ( bot. ) می باشد اعتماد و لمس نکنید زیرا این لینک ها ربات بوده و احتمال بدافزار بودن آنها وجود دارد.
 • روی لینک های ارسالی از منابع نامعتبر کلیک نکرده و  آنها را منتشر نکنید. گاهی لینک ها دارای بدافزارهایی هستند که شما متوجه اجرای آنها نمی شوید و در ظاهر شاید کار مورد نظر شما انجام شود اما واقعیت چیز دیگری است

حفظ حريم خصوصى در تلگرام و جلوگيرى از هک تلگرام

چیزی که باعث می شود تا اطلاعات شخصی کاربر در اختیار شخص هک کننده قرار بگیرد. اما درواقع باید گفت که امنیت اپلیکیشن بسیار بالاست و قضیه هک در مورد این اپلیکیشن، معمولا اتفاق نمی افتد، مگر اینکه سهل انگاری هایی از طرف خود کاربر صورت بگیرد تا دسترسی به آن را آزاد بگذارد.

ما در این مقاله از آسمونی به چند روش سود جویان برای هک تلگرام و دسترسی به اطلاعات شخصی شما اشاره کرده ایم.به یاد داشته باشید که هیچگاه نباید بر روی این چنین لینک ها کلیک کرده یا لینک را باز کنید

 

WhatsApp Image 2018 01 02 at 12. جلوگیری از هک تلگرام و بالا بردن امنیت تلگرام

WhatsApp Image 2018 01 02. جلوگیری از هک تلگرام و بالا بردن امنیت تلگرام

شیوه جدید هک شدن تلگرام +عکس

new way of telegram being hacked2 جلوگیری از هک تلگرام و بالا بردن امنیت تلگرام

هکرها با جعل نام و تصویر تلگرام کاربران را به دام انداخته و به حساب کاربری آنها نفوذ می‌کنند.

به گزارش آسمونی به نقل از باشگاه خبرنگاران، حمله هکری که چند روزی‌ است بین کاربران شایع شده، این فرصت را در اختیار هکرها می‌گذارد تا با استفاده از جعل نام و تصویر تلگرام، طعمه را به دام انداخته و داخل حساب کاربری تلگرام فرد شوند.

در ادامه نوشت: مراحلی که هکر انجام می‌دهد تا با استفاده از جعل نام و تصویر تلگرام، طعمه را به دام انداخته و داخل حساب کاربری تلگرام فرد شوند به این طریق است که با یک نام جعلی و با تصویر لوگوی تلگرام برای شما پیامی همانند زیر ارسال می‌شود (عکس شماره ۱)

در نگاه اول، ممکن است به اشتباه متوجه شوید که این پیام را خود تلگرام ارسال کرده و وقتی نام کاربری را هم بررسی می‌کنید، اثری از نام کاربری و شماره تلفن وجود ندارد و شما ممکن است کمی بیشتر دچار اشتباه شوید اما درست فکر می‌کنید، این حساب کاربری تلگرام نیست.

همان‌طور که در تصویر زیر قابل مشاهده است، هکر از شما درخواست شماره تلفن کرده است.

بعد از این مرحله، هکر با وارد کردن شماره تلفن در سایت یا اپلیکلیشن تلگرام، خود را به عنوان کاربری جدید (با شماره شما) به سایت معرفی کرده و کد تأیید از سوی تلگرام، از طریق پیامک یا پیام در داخل اپلیکیشن تلگرام برای شما ارسال می‌شود.

برای امتحان این موضوع، کد اشتباهی در اختیار هکر گذاشتیم و همان‌طور که در تصویر پایین (عکس شماره ۲) قابل مشاهده است، هکر بار دیگر درخواست کد صحیح کرده است. اگر کد واقعی در اختیار هکر قرار می‌گرفت، او می‌توانست به حساب دسترسی پیدا کند.

new way of telegram being hacked1 جلوگیری از هک تلگرام و بالا بردن امنیت تلگرام

new way of telegram being hacked جلوگیری از هک تلگرام و بالا بردن امنیت تلگرام

آیا می توان تلگرام را هک کرد؟

Untitled 1368 جلوگیری از هک تلگرام و بالا بردن امنیت تلگرامافزايش دسترسي کاربران به شبکه‌هاي اجتماعي در کنار ابعاد مثبتي که داشته گاهي نگراني‌هايي نيز ايجاد کرده و در موارد متعدد در خانواده‌ها باعث سوء‌تفاهم‌هايي شده است تا جايي که حتي در اخبار هم خوانده مي‌شود که تلگرام باعث طلاق زوج جوان، نزاع و يا انواع اختلافات شده است.

با بهره‌گيري از همين موضوع مدتي است سايت‌ها و شرکت‌هاي مختلف فعاليت گسترده در اين زمينه را آغاز کرده و وعده هک تلگرام را به افراد مي‌دهند. بدين ترتيب در قالب پيام‌هايي که از سوي اين افراد ارسال مي‌شود از مردم دعوت مي‌شود تا در صورت داشتن شک و ترديد نسبت به ديگران با آموزش‌هاي مربوطه حساب کاربري فرد مورد نظر خود را هک کنند.

براي انجام اين امر و ارسال آموزش‌ها نيز هزينه‌هايي از چند هزار تومان به بالا از افراد دريافت مي‌شود، اما اين‌که درنهايت چنين موضوعي تا چه اندازه صحت دارد، موضوعي است که کمتر به آن پرداخته شده است.

اولين خطر در کمين علاقمندان هک کردن ديگران:

امير صفري – کارشناس امنيت – تاکيد کرد که مراجعه به چنين سايت‌ها و آدرس‌هايي پيش از همه مي‌تواند براي فردي که به دنبال انجام چنين موضوعي است خطر به دنبال داشته باشد.

وي همچنين عنوان کرد: در فضاي مجازي نه تنها درباره تلگرام، بلکه در زمينه‌ي شبکه‌هاي اجتماعي مختلف و يا حتي ايميل ياهو، گوگل و يا اکانت فيس بوک و غيره چنين احتمالي وجود دارد که دسترسي به اطلاعات فرد ميسر شود، اما بايد توجه داشت که دسترسي به اين اطلاعات در شرايط عادي به هيچ عنوان وجود ندارد و اين اتفاق زماني رخ مي‌دهد که فرد نسبت به امنيت اطلاعات خود توجه کافي را به خرج ندهد.

به گزارش آسمونی اين کارشناس امنيت در عين حال متذکر شد: دسترسي به حساب کاربري افراد در شبکه‌هاي اجتماعي مختلف بدون داشتن اطلاعات حساب کاربري فرد عملا امکان‌پذير نيست. براي همين اگر قرار باشد به حساب فردي دسترسي پيدا کنيم لازم است حتما يا به گوشي او يا سيم‌کارت‌اش و يا اطلاعات حساب کاربري دسترسي داشته باشيم.

Untitled 1369 جلوگیری از هک تلگرام و بالا بردن امنیت تلگرام

هک تلگرام بدون فريب کاربر محال است:

وي ادامه داد: در واقع روند هک کردن افراد در شبکه‌هاي مختلف براساس مهندسي اجتماعي شکل گرفته و در اغلب موارد به اين صورت رخ مي‌دهد که يک پيام، ايميل و يا لينک مخرب براي فرد ارسال مي‌شود تا کاربر فريب آن را خورده و به لينک مربوطه مراجعه کند. در اين صورت امکان دسترسي به اطلاعات گوشي فرد از طريق ويروسي‌کردن آن وجود دارد.

صفري در ادامه عنوان کرد: اما معمولا وقتي که قرار است به حساب يک فرد دسترسي پيدا شود براي خود آن فرد پيامکي ارسال شده و از او خواسته مي شود برخي اطلاعات خود را اعلام کند. در واقع از طريق ارسال اين اطلاعات فرد خود را در معرض انواع مخاطرات قرار داده و با اين اشتباه مي‌تواند شرايطي فراهم کند که ديگران به راحتي به حساب او دسترسي پيدا کنند.

اين کارشناس با تاکيد بر اين که عملا براي هک کردن حساب افراد بدون فريب آنها نمي‌توان کاري انجام داد، اظهار کرد: براي دسترسي به اطلاعات افراد و انجام عمليات فيشينگ روش‌هاي متعددي وجود دارد که يکي از اين روش‌ها آلوده کردن دستگاه فرد به ويروس يا تروجان است. برهمين اساس اگر فردي کمي بي‌دقتي به خرج دهد اطلاعات او در معرض خطر خواهد بود.

اين کارشناس حوزه امنيت سايبري در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود به اهميت به‌روزرساني نرم افزارها مخصوصآ مرورگرهاي اينترنتي ، سيستم عامل و آنتي ويروسهاي نصب شده بر روي گوشي و انواع کامپيوتريهايي که در اختيار دارند اشاره کرد و افزود: لازم است قطعا افراد از باز کردن لينک‌هاي ناشناس و مشکوک و همچنين ارسال اطلاعات خود به پيام‌هاي ناشناس به طور جدي خودداري کند.

وي در پاسخ به اين‌ سوال که شرکتي مانند تلگرام تاکيد دارد امنيت بسيار بالايي دارد حال با اين سطح امنيت آيا همچنان امکان هک‌کردن کاربران تلگرام وجود دارد، توضيح داد: در مباحث امنيتي به غير از مباحث مربوط به امنيت سرويس بحث امنيت کاربر هم اهميت بسياري دارد. ممکن است هر نرم‌افزار و برنامه‌اي باگ‌هايي داشته باشد که اين مساله از دست کاربر خارج است، اما قطعا برخي موارد امنيتي هم بايد از سوي خود کاربران مورد توجه قرار گيرد.

صفري ادامه داد: براي حفظ امنيت لازم است سه نکته مورد توجه جدي قرار گيرد نکته‌ي اول آنکه نرم‌افزارهاي معتبر امنيتي بر روي دستگاه فرد نصب شده و در فواصل زماني مناسب به‌روزرساني شوند از سوي ديگر لازم است افراد در خصوص رعايت نکات ايمني آموزش‌هاي لازم را ديده و اطلاعات ضروري را کسب کند. در گام سوم هم بايد توجه شود که بروزرساني نرم‌افزارها و به خصوص سيستم عامل دستگاه جدي گرفته شده و در زمان مناسب انجام شود.

وي همچنين يادآور شد: نکته ديگر آنکه افراد بايد توجه داشته باشند تا حد ممکن اطلاعات شخصي مانند عکس‌ها و ويدئوهاي خود را بر روي گوشي‌ها ذخيره نکنند، چرا که به هر حال در فضاي مجازي ممکن است مخاطراتي فرد را تهديد کند.

اين کارشناس امنيت در خصوص اين‌که سايت‌هايي که مدعي آموزش هک مي‌شوند تا چه اندازه بر انجام اين عمل موفق عمل مي‌کند، گفت: به هيچ عنوان نمي‌توان به اين سايت‌ها اعتماد کرد. اکنون شرکت‌هاي مختلف براي جذب سود بيشتر هر يک از پيامي خاص براي تبليغ خود استفاده کرده و تلاش مي‌کنند مردم را به استفاده از اين شيوه ترغيب کنند، اما بايد اشخاص توجه داشته باشند که فردي که به اين لينک‌ها مراجعه مي‌کند خود بيش از همه در معرض خطر قرار دارد.

از کجا بدانيم تلگرام ما هک شده يا نه؟

صفري درباره اين‌که چگونه مي‌توان مطلع شد که آيا حساب فرد هک شده يا خير هم توضيح داد: اگر افراد بر روي تلگرام خود به بخش تنظيمات (setting) مراجعه کنند در قسمت section show all مشاهده مي کنند آيا به غير از دستگاه آنها IP و يا مشخصات گوشي ديگري ذکر شده است يا خير.

وي همچنين يادآور شد: اگر حساب کاربري فردي به غير از گوشي او و يا لپ‌تاپ و سيستمي که براي دسترسي به تلگرام از آن استفاده مي‌کنند مشخصات دستگاه ديگري را هم داشت به معني آن است که اطلاعات فرد هک شده است که در اين صورت فرد مي‌تواند حساب خود را غيرفعال کرده و بار ديگر با اطلاعات جديد حساب کاربري خود را فعال کند.

شیوه جدید هک شدن در تلگرام

a new way of getting hacked in the telegramd جلوگیری از هک تلگرام و بالا بردن امنیت تلگرام

به گزارش آسمونی به نقل از باشگاه خبرنگاران حمله هکری که چند روزی‌ است بین کاربران شایع شده، این فرصت را در اختیار هکرها می‌گذارد تا با استفاده از جعل نام و تصویر تلگرام، طعمه را به دام انداخته و داخل حساب کاربری تلگرام فرد شوند.
مراحلی که هکر انجام می‌دهد تا با استفاده از جعل نام و تصویر تلگرام، طعمه را به دام انداخته و داخل حساب کاربری تلگرام فرد شوند به این طریق است که با یک نام جعلی و با تصویر لوگوی تلگرام برای شما پیامی همانند زیر ارسال می‌شود.
(عکس شماره ۱)

a new way of getting hacked in the telegram 2 جلوگیری از هک تلگرام و بالا بردن امنیت تلگرام
در نگاه اول، ممکن است به اشتباه متوجه شوید که این پیام را خود تلگرام ارسال کرده و وقتی نام کاربری را هم بررسی می‌کنید، اثری از نام کاربری و شماره تلفن وجود ندارد و شما ممکن است کمی بیشتر دچار اشتباه شوید اما درست فکر می‌کنید، این حساب کاربری تلگرام نیست.
همان‌طور که در تصویر فوق قابل مشاهده است، هکر از شما درخواست شماره تلفن کرده است. بعد از این مرحله، هکر با وارد کردن شماره تلفن در سایت یا اپلیکلیشن تلگرام، خود را به عنوان کاربری جدید (با شماره شما) به سایت معرفی کرده و کد تأیید از سوی تلگرام، از طریق پیامک یا پیام در داخل اپلیکیشن تلگرام برای شما ارسال می‌شود.
برای امتحان این موضوع، کد اشتباهی در اختیار هکر گذاشتیم و همان‌طور که در تصویر پایین قابل مشاهده است، هکر بار دیگر درخواست کد صحیح کرده است. اگر کد واقعی در اختیار هکر قرار می‌گرفت، او می‌توانست به حساب دسترسی پیدا کند.
(عکس شماره ۲)

a new way of getting hacked in the telegram 1 جلوگیری از هک تلگرام و بالا بردن امنیت تلگرام


لینک کوتاه مطلب

http://zakerinportal.ir/?p=515

برچسب ها

مطالب مشابه